„Korai" esztétikai kozmetológiai technikák az öregedő arcbőr leküzdésére

fiatalos bőr fakulása

Ki közülünk ne álmodott volna legalább egyszer a „fiatalság elixírjének" feltalálásáról? Hiszen a leglátványosabb és legápoltabb 35 éves hölgynek is már észrevehető szarkalábak vannak a szeme közelében, és az első ráncok a homlokán! És bármennyire is segítőkész a természet, előbb-utóbb elgondolkodsz azon, hogyan lassíthatod le az arcbőr öregedési folyamatát és állíthatod vissza korábbi fiatalságodat. Bár az emberi bőr öregedése nem betegség, hanem természetes folyamat, az arcbőr idő előtti (korai) öregedésének megelőzésével rajtunk áll gondoskodni. Próbáljuk kitalálni, hogyan, miért és mikor öregszik a bőr, olvassa el cikkünkben.

Az életkorral összefüggő bőrelváltozások jelei

Sajnos minden év, amit élsz, nemcsak az emlékezetedben hagy nyomot, hanem az arcodon is. Az öregedésgátló ápolást igénylő érett bőr tipikus markerei a következők:

  • Szárazság és hámlás: az évek múlásával a bőr kiszárad, elvékonyodik, „pergamenszerűvé" válik;
  • Ráncok: eleinte felületes és alig észrevehető, majd markánsabb arckifejezések és a legkellemetlenebb mélyek;
  • Csökkent feszesség és rugalmasság: az arcvonások hegyesnek vagy megereszkedettnek tűnnek;
  • Unalom: megfelelő ápolás mellett is az évek múlásával az arc veszít frissességéből és fáradtnak tűnik;
  • Sötét foltok, melynek megjelenése az utolsó „ébresztő", hogy sürgősen el kell gondolkodni a gyors bőröregedés elleni küzdelemben.

Az arcbőr öregedésének első jelei nem 30-35 éves korban jelentkeznek, ahogy azt a legtöbben gondolják. 17-20 éves korban kezdenek kialakulni a felületes ráncok a szem környékén és a homlokon, és teljes fejlődési ciklusuk 7-10 évig tart!

A bőr öregedésével járó változások

Az életkorral összefüggő változások külső jeleit természetes belső folyamatok okozzák. Idővel a bőrben:

  • a nedvességtartalom csökken, ami a rugalmasság csökkenéséhez vezet;
  • kevesebb kollagén és elasztin rost képződik, amelyek rugalmas bőr „keretet" alkotnak és megakadályozzák a ráncok mélyülését;
  • a felületi rétegek megújulása romlik, amitől az arcszín tompább lesz, a pórusok pedig kitágultnak tűnnek;
  • Megtörténik a pigmentsejtek (melanociták) „csoportosodása", ami pigmentációs zavarokhoz vezet.

Az arcbőr öregedésének négy fajtája

Óriási tévedés azt feltételezni, hogy az öregedő bőr mindig ugyanúgy néz ki! A bőrgyógyászok és a kozmetikusok az öregedő bőr négy fő típusát különböztetik meg:

  • Fáradt: duzzanattal, pépességgel, kifejezett nasolabialis redővel és lelógó szájzugokkal;
  • Ráncos: fokozott szárazság, „szarkalábak", ráncos szemhéjak, „hullámos" felső ajak és áll;
  • Deformált: simított vagy „duzzadt" ovális arc, dupla áll, „bulldog" arc, zsírfelesleg a szemhéj területén;
  • Kombinált öregedés: a három előző típus megnyilvánulásainak megközelítőleg egyenletes súlyosságával.

Bár ezek a jelek végül 35-40 év után jelentkeznek, bizonyos kritériumok figyelembevételével feltételezhetjük, hogy milyen típusú öregedés következik be. Így a száraz bőrű nőknél nagyobb valószínűséggel alakulnak ki markáns ráncok, a fejlett bőr alatti zsírréteggel rendelkezőknek pedig fontos előre ügyelni arra, hogy az arca ne „ereszkedjen meg". Ha vegyes bőrű, az öregedés nagy valószínűséggel a „fáradt" típust követi.

hogyan lehet megőrizni az arcbőr fiatalságát

A megfelelő ivási rend, az egészséges táplálkozás, a megfelelő alvás, a dohányzásról és az alkoholfogyasztásról való leszokás, a friss levegőn járás, a testmozgás, a mért élettempó és a minőségi kozmetikumok használata kétségtelenül lelassítja minden nő arcbőrének öregedését.

Mennyire hatékonyak az öregedésgátló kozmetikumok?

Annak ellenére, hogy a vezető kozmetikai cégeknek saját laboratóriumai, sőt szépségintézetei is vannak, a drága innovatív anti-age termékek hatékonysága sajnos erősen eltúlzott. Szinte minden krém, olaj, maszk, szérum és egyéb öregedésgátló termék az arcbőr ápolása során a felületén marad anélkül, hogy behatolna a mélyebb rétegekbe, ahol a fő „életkorral összefüggő" változások bekövetkeznek!

Természetesen az érett bőr számára hasznos az UV-szűrős védőfólia, amely megakadályozza a nedvesség elpárolgását és semlegesíti a napfény negatív hatásait. Ez azonban semmilyen módon nem befolyásolja a rugalmas rostváz helyreállítását! Ráadásul a legtöbb esetben a krém kollagéntartalmára vonatkozó információ banális reklámfogásnak bizonyul, mivel brit tudósok szerint ez a nagy molekulájú fehérje egyszerűen nem képes áthatolni a bőrgáton.

Ugyanakkor az esztétikai kozmetológia szakemberével való időben történő kapcsolatfelvétel lehetővé teszi a radikális „fiatalítás" elérését plasztikai műtét nélkül. És most meghívjuk Önt, hogy ismerkedjen meg a leghatékonyabb „korai" helyreállítási eljárásokkal.

1. számú módszer. Hidratáló

Javallatok: Fáradt bőr és kombinált öregedés, bár kiegészítő módszerként a hidratálás is hatásos a ráncok ellen.

A legjobb professzionális megoldás: Biorevitalizáció hialuronsavval.

Alkalmazási pont: A bőr mély rétegei. Mivel a hialuronsav tartalma az öregedés előrehaladtával csökken, injekciója lehetővé teszi, hogy nedvességgel telítse a bőrt, és serkentse a saját hialuronsav, kollagénrostok és elasztin termelődését.

eredmények: Az arc feszesebbnek és frissebbnek tűnik, színe kiegyenlített, az öregségi foltok súlyossága pedig érezhetően csökken.

2. számú módszer. A ráncok elleni küzdelem

Javallatok: Ráncos bőr.

Professzionális megoldás 1. sz: Injekciós kontúrplasztika.

Alkalmazási pont: A bőr középső és mély rétegei. Speciális biokompatibilis töltőanyagokat fecskendeznek be vékony tűvel közvetlenül a redő (ránc) alá vagy a problémás terület alatti izomzatba, hogy megteremtsék a szükséges térfogatot.

eredmények: A további térfogatnak köszönhetően a ráncok kisimulnak és kevésbé tűnnek feltűnőnek.

Professzionális megoldás 2. sz: Frakcionált lézer

Alkalmazási pont: A bőr mély rétegei. Az elosztott lézersugarak 0, 4. . . 1, 4 mm mélyen hatolnak be, serkentik a kollagén és elasztin rostok termelődését.

eredmények: A saját rostváz helyreállítása csökkenti a közepes és mély ráncok súlyosságát, a felületeseket pedig szinte láthatatlanná teszi. A frakcionált termolízis további hatásai az öregségi foltok eltűnése vagy jelentős halványodása és az arc kontúrjának feszesebbé válása.

Professzionális megoldás 3. sz: Botox vagy Dysport injekciók.

Alkalmazási pont: Arcizmok. Ezeknek a gyógyszereknek a fő összetevője, a botulinum toxin hatása az arcizmok ellazulásához és ennek megfelelően a ráncok kisimításához vezet.

eredmények: Csökkenti a látható ráncok számát és súlyosságát, különösen a szem körüli bőr öregedésével.

Módszer No. 3. Arckontúrok helyreállítása

Javallatok: Öregedés megereszkedett bőrrel.

Professzionális megoldás: Menetelemelés (szálemelés).

Alkalmazási pont: A bőr mély rétegei. A legfinomabb szálak bevezetése feszesítést és tartást biztosít a problémás területeken (szem, szemöldök, arc, áll, nyak stb. ). Az eljárás másik előnye a saját kollagén termelődésének serkentése, ami tartósabbá teszi a kapott keretet.

eredmények: A megereszkedett területek észrevehető szűkítése, a kontúrok javulása.

4. számú módszer. A bőr „megújítása".

Javallatok: Kombinált öregedés.

Professzionális megoldás: Peeling: lézeres és vegyszeres.

Alkalmazási pont: Az epidermisz felszíni, középső és mély rétegei. A keratinizált hám „elpárologtatása" lézersugár hatására vagy szerves sav segítségével történő eltávolítása serkenti az új sejtek növekedését és a kollagénrostok helyreállítását.

eredmények: Az öregedő bőrre történő peeling használata érezhető fiatalító hatáshoz vezet: az arc üdébbnek tűnik, és idővel a kollagén váz erősödésével a ráncok kisimulnak, a kontúr feszesebbé válik.

Végül érdemes megjegyezni, hogy a ráncok megszabadulásának és a bőr további öregedésének megelőzésének legjobb módját az esztétikus kozmetológia területén dolgozó szakember választja ki Önnek, figyelembe véve az öregedés típusát és az Ön egyéni sajátosságait.